Bublina okolo marihuany

Autor: Miroslav Benko | 27.9.2018 o 16:26 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  216x

Minulý rok bolo hrozne veľa špekulantov, ktorí verili, že vďaka kryptomenám zarobia peniaze. Dokonca sa našla aj skupina ľudí, ktorí tvrdili, že sa z nich stanú len obyčajní milionári.

Treba si uvedomiť jednu vec, neboli to inovátori, ale iba hľadali extrémne rýchlu cestu ako zbohatnúť. Možno na tom zarobili tí na začiatku, ale ostatným sa to určite neporadilo.

Zarobiť peniaze človek vie, iba vďaka jednoduchej kombinácie. Jednou z nich je ťažká a tvrdá práca, druhou šťastie a rozumné investovanie. Investovanie, nie špekulovanie. Normálny podnikateľ nepotrebuje 100 násobky za týždeň, ale radšej sa pozerá na niečo, kde sa mu peniaze zhodnocujú aj o 1%. Takže žiadne zlaté prasiatka neexistujú...

Srandisti alebo tzv. investori, ktorí prerobili na kryptomene sa málo kedy poučia. Naopak, hľadajú ďalší spôsob ako byť zo dňa na deň milionár, alebo možno triliardár. A tak vznikol v USA boom okolo marihuany. Posledné roky sa v spojených štátoch povolil legálny predaj zelenej rastlinky. Vzniklo mnoho pestovateľov, obchodíkov a špekulantov.

Exituje jedna kanadská spoločnosť firma, ktorá v júli robila IPO, upisovali spoje akcie na burzu. Po vstupe ich cena dokázala ísť hore o neuveriteľných 500 %. Z 30 USD sa cena za 2 mesiace zodvihla na 300 USD. Aktuálna tržná kapitalizácia je 10 miliárd dolárov, mesačne urobia tržbu cez 2 milióny  dolárov. Pre mňa je smiešna jedna vec. Napríklad obchod Macy’s má rovnakú tržnú kapitalizáciu ale denne majú trojnásobnú tržbu ako táto firma so zelenými špeciálmi. Podľa mňa nereálne a nadhodnotené.

Ja som chcel týmto povedať iba jednu vec. Bubliny boli, sú a budú. Okolo marihuany podľa mňa vzniká daľšia. Treba iba vždy uvažovať nad tým, do čoho človek investuje. Veľmi ľahko sa môže stať to, že ako rýchlo marihuana zhorí, môže zhorieť aj investícia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?