Zbohatol som na kryptomene. Volám sa pán Ponzi.

Autor: Miroslav Benko | 25.1.2018 o 22:23 | (upravené 26.1.2018 o 9:57) Karma článku: 1,73 | Prečítané:  566x

Dobré ráno New York. Good morning California. Welcome to Reality. Kopec ľudí na svete prišlo o svoje celoživotné úspory. Vždy za to môže obyčajná chamtivosť ako zbohatnúť. Chudobný si kúpi bitcoin, rozumný akcie firiem.

Za amaterizmus pri investovaní do kryptomien doplatili státisíce ľudí po celom svete. Veľmi rozumné bolo investovať do bitcoinu v decembri minulého roku. Cena sa dostala na 20-tisíc dolárov. To už sa ma taxikár v Bratislave pýtal, či nemám na predaj. V duchu si hovorím, je tu VRCHOL. Nasledovalo bum-bác priebehu niekoľkých dní prepad o polovicu.

Tí investori, ktorí investovali do bitcoinu prišli len o polovicu vkladu. Našli sa aj takí smoliari roka 2017 , ktorí si poslali peniaze do Bitconnect. Platforma, ktorá požičiavala vo svete na nákup kryptomien  skrachovala ako BMG invest v minulom tisícročí. Na Slovensku. Vydržalo im to rok a väčšina investorov prišla o všetky úspory. Keď som čital rôzne diskusie, tak som našiel kopec srandistov, ktorí tam investovali cez 100tisíc USD.

Vtip bol v tom, že ľudia tomu verili, pretože Bitconnet sľuboval 120% ročný zisk. WTF? 120% slovom stodvadsať percentný ročný zisk. Vau, zavýjam ako vlk… Naozaj chalaňi z BMG invest boli amatéri. Nikdy by ma nenapadlo, že v roku 2017 , v období keď kopec ľudí ma občiansky preukaz. A ukončenú základnú školu. 120%, neverím tomu ani dnes.

Prirodzene ako každá pyramída, zo začiatku to fungovalo. Ako sa to šírilo po diskusiách, prichádzali noví a noví investori s novými peniazmi. Neskôr vznikol aj multilevel marketing. Investori ktorí dotiahli nového klienta dostali odmenu. Toto som zažil naposledy na strednej škole. MLM, pyramída, bublina praskla alebo Ponziho schéma sa to volá. Ide o zisky, ktoré sa vyplácají z nových vkladov a nakoniec končia u človeka, ktorý to celé vymyslel.   

 Vyzerá to tak, že na svete máme nového miliardára. Určite si nekúpil Maserati, ako väčšina miliardárov a určite nebude ani v marcovom čisle časopisu Forbes. V čase keď sa majetek klientom stal nedostupným, tržná kapitalizácia Bitconnect bola okolo troch miliard dolárov. Chápete, tri miliardy za rok. Nakoniec sa nečudujem, že Venezuela ide robiť vlastnú menu. Biznis to vyzerá byť výhodný, nie však pre investorov. Na záver by som chcel napísať aj niečo pozitívne pre ľudí, ktorí si myslia že Bitcoin nebude. Áno, je to pravda. Dopyt po tejto kryptomene klesá, ale vznikajú stovky iných po celom svete. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?